Přeskočit na obsah
BELIZE 2008 lahev a krabice

Belize 2008

Destilováno: 2008
Stáří: 13 let (plně tropické)
Lahvováno: 2021
Přírodní barva: Ano
Typ sudu: Sud po bourbonu
Obsah alkoholu: 69.7 % (sudová síla)

Základy cukrovarského průmyslu v Belize (dřívější Britský Honduras) položili mexičtí a američtí osadníci v polovině 19. století. Příběh společnosti Travellers má však své počátky daleko později, až v padesátých letech 20. století. 

Psal se rok 1953, když si Jaime Omario Perdomo Sr. založil v Belize City skromný bar. Jelikož většina barových hostů byli cestovatelé, kteří do Belize City právě přijeli či město opouštěli, rozhodl se Jaime pojmenovat podnik „Travellers“ (Cestovatelé). Ve svém baru nabízel nejrůznější importované pivo, likéry a destiláty. Mezi ně patřil i lokální rum, ze kterého si vyráběl vlastní blendy. 

Získávat dostatečně kvalitní rum však nebylo v té době právě jednoduché, proto se J. O. Perdomo spojil s L. A. Espatem a ve městě Belmopan společně vybudovali destilérii, která převzala jméno Travellers. Espat se později rozhodl ze společnosti vystoupit a rodina Perdomo tak získala kontrolu nad celou destilérií, kterou vlastní dodnes. 

Postupem času se v destilérii modernizovalo vybavení a původní kotlík nahradila třísloupová destilační kolona. V tomto zařízení dnes produkují 3 typy destilátu – od téměř neutrálního až po vysokoesterový. V současné době společnost řídí tři Perdomovi potomci. Dcery Amanda a Magali se starají o vedení společnosti a syn Myito dohlíží na výrobu. V roce 2008 otevřeli malé muzeum, které mapuje historii rumu v Belize.

Rumy, které jsme pro vás připravili představují novou „vintage“ edici. Ta byla pečlivě sestavena z rozsáhlých zrajících zásob. Vybrali jsme ročníky, jež svým charakterem, vůní a chutí potěší každého rumového fanouška.

Na počátku destilérie „Travellers“ byl jeden skromný bar a téměř pošetilý sen. Pojďte s námi ochutnat tuto ročníkovou edici, která je důkazem toho, že i pošetilé sny se mohou proměnit ve velkolepou skutečnost.

Chutovy profil BELIZE 2008

Copyright © RUM SHARK s.r.o., 2022. Všechna práva vyhrazena.