Přeskočit na obsah

Aktuality

 • Rum Shark konečně potkáte i na RumFestu!
  května 2022 se v Praze v Martinickém paláci uskuteční 10. ročník rumového festivalu RumFest by Barlife. A i my tam dostaneme prostor. Na ochutnání přivezeme RS2, RS3 a budete se moct pokochat upoutávkami na další projekty. Moc se na vás těšíme!
 • Ochutnali jsme vzorky pro další sadu Blue Ocean
  22 vzorků rumů ze Skotska nám konečně prošlo rukama i chuťovými a čichovými buňkami, máme předvybráno a jdeme se zabývat těmi méně zábavnými stránkami plnění – ekonomikou, logistikou atd.
 • Našli jsme 5000 litrů našeho rumu
  Loni jsme koupili 5000 litrů velmi dobrého rumu z poněkud překvapivé destinace – Dominikánské republiky. Jeho doručení do ČR zkomplikovala pandemická situace natolik, že jsme na většinu jeho cesty ztratili přehled, kde se zrovna nachází. Dnes byl po 10 měsících konečně doručen do skladu.
 • Zahajujeme projekt RS4 UFO
  Edice RS4, tzv. UFO, bude právě startem série dostařovaných rumů a jeho prostřednictvím se seznámíte s rumem, který budeme jako první finišovat. Celou sérii jsme nakonec pojmenovali Era of Discovery.
 • Startujeme další milník v historii značky Rum Shark!
  V nové sérii Rum Shark se chystáme opět posunout naše hranice a využít část našich rumů na finišování, dostařování a případně blendování ve skladech ve Vizovicích. Doufáme, že vám tak nabídneme úplně nové zážitky z nevšedních chutí a vůní. Zatím máme připravené sudy po RS1, RS2, po koňaku, po víně a po bourbonu.
 • Vybíráme další modré Rum Sharky!
  Moc jsme si neodpočinuli, přišla totiž nabídka aktuálních sudů na prodej. Jako vždy vyřadíme barvené a slazené rumy a objednáme vzorky. Od téhle chvíle nás nicméně čeká ještě velmi dlouhá cesta. Největší překvapení tohoto kola výběru představují určitě ceny – jsou zhruba o třetinu až polovinu vyšší než minule.
 • Zahájili jsme první veřejný prodej rumů značky Rum Shark
  Dnes jsme zveřejnili odkaz na nákup trojsady Belize a dosáhli tak dalšího z našich cílů – prodávat Rum Sharky veřejně. Až se vyprodají, trochu si odpočineme a budeme pokračovat v práci na dalších plněních a projektech.
 • Rum Shark Series II jde do prodeje!
  Den S nadešel. Zájemci si konečně můžou objednat Rum Shark Series II a naše snažení se přiblížilo zdárnému konci.
 • Ochutnáváme Rum Shark Series II
  Jsme skoro na konci. Ve skladu převzali krabice a touhle dobou už by se v našich degustačních skupinách měly ochutnávat vzorky a netrpělivě vyhlížet odkazy pro nákup RS2 v e-mailu.
 • Trojsada Belize naplněna!
  A za dva dny už je naplněno. Malé zpoždění se na ničem neprojevilo, protože stejně stále ještě nemáme krabice. Navíc jsme dosáhli dalšího dílčího úspěchu – k objednávkám dostanete malý dárek v podobě skleniček typu Copita s logem Rum Shark.
 • Porouchala se plnicí linka při plnění Belize
  Kdyby vám tenhle příběh někdo vyprávěl, asi byste tomu nevěřili. Ale tady se to děje – co se může pokazit, to se kazí. Linku naštěstí umí opravit poměrně záhy a my na Belize až tak nespěcháme, proto soustředíme naši pozornost na dotažení RS2.
 • Není papír, nejsou krabice
  Bohužel se stále ještě nepodařilo vytisknout krabice – tiskárnám chybí papír, a proto před Rum Sharky dostaly přednost větší zakázky. Teď už je to ale jen malá překážka těsně před cílem, kterou překonáme během několika dní a naše celoroční snažení konečně přinese ovoce.
 • Belize jde do plnicí linky
  Dobré zprávy máme i ohledně naší trojsady Belize – tiskárny dokončily tisk etiket a my tedy můžeme nastartovat plnicí linku a i tady počkat na krabice.
 • Rum Shark Serie II přijely do daňového skladu
  Rumy máme konečně doma! Teď už budeme jen kolkovat, přes Vánoce si odpočineme, dotisknou se nám krabice a můžeme distribuovat.
 • Rum Shark Serie II bude méně, než jsme čekali
  Protože RS2 se nám podařilo „prodat“ už v průběhu září, z přepravního listu jsme se teď dozvěděli nemilou věc – v sudech bylo trochu méně, než jsme předpokládali, takže i lahví je méně a někteří zákazníci nedostanou tolik sad, kolik si objednali. Naštěstí máme dost času vymyslet náhradní plán, protože Vánoce určitě nestihneme.
 • Rum Shark Serie II přistály. Ale na špatném letišti!
  Místo do Prahy nám rumy poslali do Milána. Na první pohled to vypadá jako naprosté selhání odesílatele, ale když se podíváme na důvody, začne celá situace dávat docela smysl. V letadle totiž necestovaly jen naše rumy, ale i rumy jednoho velkého italského distributora, který logicky dostal přednost. My si naše láhve vyzvedneme v Miláně a dopravíme po… Číst dále »Rum Shark Serie II přistály. Ale na špatném letišti!
 • Rum Shark Serie II už brzy v Česku
  Hlášení ze Skotska o špatně dodaných etiketách se ukázalo jako nemilé nedorozumění. Láhve už stojí ve frontě na gejtu a brzy poletí do naší vlasti. Pak je tedy čeká ještě dlouhá cesta, byrokratická i logistická, ale tu už budeme mít pod kontrolou my.
 • Trojsada Belize opouští laboratoř a čeká na plnění
  Karibik je úplně jiný svět než Evropa, takže když vám z Karibiku přijde sud, nemůžete si být stoprocentně jistí, co jste vlastně dostali. U rumů z Belize jsme měli pochybnosti o podílu alkoholu, proto jsme obsah radši nechali přeměřit, i když nás to zdrželo. Spotřební daň holt musíte odvést přesně.
 • Předvánoční vydání Rum Shark Serie II v ohrožení
  Celosvětovou pandemií způsobený nedostatek všeho materiálu nás provází celou produkční fází druhé i následující série Rum Shark. Dnes měly být rumy naplněné do láhví a připravené k odeslání, ale nejsou. O konkrétní příčině zprávy nemáme, myslíme si, že chybí uzávěry. Jsme trpěliví, dřív nebo později do sebe všechno zapadne a konečně si budeme moct nalít sklenku.
 • Máme sklo, a tedy i láhve!
  Ze Skotska, kde nám Sharky opět naplní do lahví, nám konečně potvrdili, že sehnali láhve a můžou tedy plnit. Abychom nepropukali v nadměrné veselí, na naši tiskárnu dopadla papírová krize a krabice by nám tudíž vytiskli na cokoliv, jen ne na papír. My ale víme, že situace s krabicemi se nakonec vyřeší, stejně jako ta s lahvemi,… Číst dále »Máme sklo, a tedy i láhve!
 • Aukce Rum Shark Series I
  13. září začala aukce celé první série Rum Sharků. Dnes skončila s finální cenou 41 200 Kč. V týmu moc nevíme, jestli být rádi, nebo ne, ale jde o skutečně impozantní částku a ten zájem nás těší.
 • Barevná grafika pro Belize
  Téměř jednomyslně jsme schválili návrh grafiky pro velkoobjemové Belize, které vydáme mimo limitované série. Bude barevná, vysloveně lákající k vypití. Jsme nadšení, že se náš rum dostane k mnohem většímu počtu fanoušků.
 • Není sklo, ale bude
  Zdá se, že celý svět trpí nedostatkem téměř všeho, tedy i materiálu na výrobu skla, což má za následek akutní nedostatek lahví. My jich naštěstí zase tolik nepotřebujeme, ale i tak nestihneme vydat druhou sérii žraloků do konce září. Termín proto posouváme. Samozřejmě tlačíme na dodavatele, abychom mohli vydat co nejdříve.
 • I krabice budou lepší
  U první série jste museli dávat velmi dobrý pozor, abyste si při otevírání nepoškodili krabice. S novými krabicemi budete v suchu a bezpečí.
 • Máme etikety!
  Grafici i tiskaři odvedli skvělou práci a etikety pro Rum Shark Série II jsou od dnešního dne připravené na lepení. Teď už jen sehnat láhve, naplnit a přivézt.
 • “Picí” Rum Sharky budeme plnit v ČR!
  Výroba vlastních lahví asi nedopadne, chybí materiál. Ale podařilo se nám domluvit lahvování v ČR a součástí budou i láhve, které nám skvěle zapadají do konceptu. A můžete se těšit na skleněné „špunty“ s krásným dřevěným tělem, na němž bude naše logo.
 • Víme první! Jaké rumy budou v Rum Shark Série II?
  Konečně můžeme prozradit, že ve druhé sérii Rum Shark ochutnáte tyto rumy: Travellers 2007 – 14 let starý rum z Belize (kareta)Diamond 2003 – 18 let starý rum z Guyany (chobotnice)Angostura 2011 – 10 let starý rum z Trinidadu (delfíni)Foursquare 2010 – 11 let starý rum z Barbadosu (perutýn) A jako bonus mimo hlavní sérii ještě: Caroni… Číst dále »Víme první! Jaké rumy budou v Rum Shark Série II?
 • Chcete víc Rum Sharků? Máte je mít.
  Rum Shark Série II jede víceméně podle plánu, proto začínáme řešit velkoobjemová plnění Rum Shark. Chceme úplně jiné láhve i grafiku, i když s podobným tématem. Nechat si vyrobit vlastní láhve s nějakou dekorací nebo zase koupit sériově vyráběné? Co na etikety a krabice? A jak to celé vůbec pojmout? Hromada otázek – hromada práce.
 • Vylepšili jsme grafiku krabic i etiket
  U prvního plnění se nám nepodařilo trefit stejný barevný odstín u všech etiket a krabic. Tentokrát si na to dáme pozor a zlaté nápisy navíc vylepšíme metalickou barvou. Vypadají opravdu luxusně!
 • Jaké živočichy jsme vybrali na Rum Shark Série II?
  Drželi jsme se osvědčených vodních tvorů a teď už můžeme prozradit, že druhé plnění Rum Shark ozdobí kareta, delfíni, chobotnice a perutýn. A žralok helicoprion.
 • Naše Rum Shark rumy konečně míří k lidem!
  Po dlouhých skoro 9 měsících se naše rumy konečně rozjely k rumovým nadšencům po celé republice! Nakonec jsme si pro vás připravili ještě překvapení v podobě rozkládacího přepravního boxu na celou sadu, který zajistí, že se modrým krabicím nic nestane a na poličce vám budou dělat jen radost. A taky jsme spustili tenhle web. Děkujeme… Číst dále »Naše Rum Shark rumy konečně míří k lidem!
 • Vybrali jsme rumy pro druhé plnění Rum Sharků
  V pátek jsme dostali 14 vzorků pro výběr rumů do našeho druhého plnění, přes víkend jsme tyto podrobili důkladnému testování a dnes jsme se dohodli na čtyřech příštích Rum Sharcích. Dnes už naštěstí víme, jak na dopravu a všechno okolo, měli bychom tedy být schopní projít celým procesem podstatně rychleji než minule. Ale když tak… Číst dále »Vybrali jsme rumy pro druhé plnění Rum Sharků
 • Vzorky prvních Rum Sharků jsou na cestě k vám
  V průběhu týdne přijdou vybraným rumařům vzorky prvních čtyřech Rum Sharků. Na jejich názor se extrémně těšíme a doufáme, že z našich rumů budou nadšení stejně jako my. Termín rozesílání celých lahví bychom neradi zakřikli, proto radši žádný neoznámíme. Nicméně začátek května vypadá velmi reálně.
 • Blížíme se do finále! Rumy máme doma
  Konečně! První Rum Sharky prošly celním řízením i kolkováním a čekají ve skladu UPB na nalepení etiket. Kónická láhev bohužel znemožňuje lepení etiket mechanickým strojem a budou se muset nalepit ručně. Teď už se ale zastavit nedáme. Zaměstnanci skladu UPB jsou šikovní a zdá se, že dokázali vymyslet způsob, jak etikety i tak nalepit rovně.
 • Zase budou mořští tvorové
  Posledních 10 dnů jsme zvažovali různé ryby a jiná mořská stvoření a dali jsme dohromady finální podobu grafiky pro druhé plnění Rum Sharku.
 • Plánujeme druhé plnění
  První rumy sice pořád ještě nemáme, ale jsou nalahvované a je jen otázkou času, než se nám zásilku podaří dopravit do naší vlasti. Proto nepropadáme panice a pokračujeme v práci. Objednali jsme vzorky rumů do dalšího plnění. Takhle napsané to sice vypadá trochu jako šílenství, nicméně všechny láhve z prvního plnění Rum Sharku jsou už… Číst dále »Plánujeme druhé plnění
 • Když se daří, tak se daří!
  Podivný nedostatek informací o pohybu kamionu nás nijak neznervóznil, těsně před vánoci jsme předpokládali, že se nachází někde na hranicích ČR. Ale měl nás znervóznit. Vjezd do tunelu pod Lamanšským průlivem se totiž už před vánoci stal jedním velkým parkovištěm kamionů se zpožděním několika dní, a tak i pro našeho kamioňáka dávalo mnohem větší smysl… Číst dále »Když se daří, tak se daří!
 • Přecházíme na Plán B – lednové vydání
  Kdo je připraven, není překvapen. Lahvování se nám trochu zdrželo a kamion nezvládne vyjet ze Skotska včas, takže my nestihneme předvánoční termín vydání. Nevadí, my jsme připraveni byli. Takže vás budeme napínat až do ledna.
 • Založili jsme Rum Shark s.r.o.
  Rejstříkový soud zaevidoval Rum Shark s.r.o. do obchodního rejstříku. Konečně jsme oficiální! Teď už uvedení našich rumů na trh nebrání vůbec nic.
 • S Brexitem počítáme a jsme na něj připravení
  Abychom se vyhnuli Brexitu, plánujeme rumy uvést na trh ještě před vánoci. Podmínkou k dodržení tohoto rozvrhu je, že se láhve podaří naplnit do 8. prosince a kamion ze Skotska s nimi vyjede do 14. prosince. Tak bychom měli mít dostatek času na proclení, okolkování nákladu a spuštění prodeje. Kdyby náš plán přeci jen na… Číst dále »S Brexitem počítáme a jsme na něj připravení
 • Vybrali jsme novou grafiku
  Grafik UPIR dodal v průběhu předchozích dnů hezkou řádku velmi zajímavých návrhů, ze kterých jsme po delší diskusi vybrali podobu krabic i etiket naprosto odlišnou od té předchozí. Tentokrát zůstane grafika naším tajemstvím opravdu až do konce, abychom předešli případným dohadům a vyhnuli se dalšímu zdržení. Zatím se můžete podívat alespoň na předchozí design.
 • Budeme měnit grafiku
  V týmu Rum Shark se objevil názor, že grafika, jak jsme si ji schválili, není dostatečně reprezentativní, proto jsme se rozhodli etikety ukázat zhruba stovce potenciálních zákazníků. A protože jsme se dočkali přinejlepším vlažné odezvy, dáme šanci ještě dalšímu grafikovi. Doufejme, že tentokrát se v Rum Sharku shodneme opravdu všichni a zákazníci budou podstatně spokojenější.
 • Dokončujeme grafickou podobu tiskovin
  Odsouhlasili jsme finální návrh grafické podoby krabic – od nich se pak bude odvíjet vzhled etiket. Můžeme vás ujistit, že vypadají nádherně. Ale zatím si je necháme pro sebe 😀
 • Nadešel Den R a konečně vybíráme rumy
  Sešli jsme se (aspoň většina z nás) v centrále UPB s cílem vybrat rumy pro naše plnění. 22 vzorků poskytlo velmi rozmanitou nabídku destilátů z různých koutů Karibiku a zvolit jen 4 z nich opravdu nebylo jednoduché. Všichni jsme hlasovali podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí, a proto věříme, že jsme pro vás vybrali ty… Číst dále »Nadešel Den R a konečně vybíráme rumy
 • Máme logo!
  Po 8 dnů trvajícím brainstormingu se nám podařilo vybrat to nejlepší Rum Shark logo z dílny grafika Jiřího Novotného-Kuzmy.
 • Rum Shark startuje
  Dnes došlo v české rumové komunitě k přelomové události – vznikl projekt Rum Shark. Rumový nadšenec a sběratel Josef Janíček a spolumajitel UPB Jiřím Rabel domluvili spolupráci na kompletně českém nezávislém rumovém plnění. Vybrali 5 zkušených členů rumové komunity bez vazeb na e-shopy a distributory alkoholu a složili tak neprůstřelný tým schopný vybrat ty nejlepší… Číst dále »Rum Shark startuje